نماینده آیت‌الله العظمی سیستانی: برخی از گلایه‌مندی‌ها از دولت در این زمینه به‌حق است و باید به این گلایه‌ها رسیدگی شود.

نماینده آیت‌الله العظمی سیستانی: برخی از گلایه‌مندی‌ها از دولت در این زمینه به‌حق است و باید به این گلایه‌ها رسیدگی شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری «حوزه»، حجت‌الاسلام‌ والمسلمین سید جواد شهرستانی امروز در دیدار رئیس جمعیت هلال‌احمر کشور با اشاره به بارش‌های اوایل سال جاری اظهار داشت: این بارش‌ها بخش مهمی از مشکلات کم‌آبی را برطرف کرده است و باید با اجرای طرح‌های آبخیزداری مانع هدر رفت آب شد.

وی با بیان اینکه بسیاری از مردم در سیل اخیر وسایل زندگی خود را از دست‌ داده‌اند، افزود: برخی از گلایه‌مندی‌ها از دولت در این زمینه به‌حق است و باید به این گلایه‌ها رسیدگی شود.

نماینده آیت‌الله  العظمی سیستانی،  کمک‌های مردمی و هلال‌احمر به مردم با حفظ کرامت مردم را مورد توجه قرار داد و ابراز کرد: باید نگاه مردم به امدادرسانی در شرایط اضطراری تقویت شود.

رئیس جمعیت هلال‌احمر کشور نیز در این دیدار با اشاره به پیگیری‌های لازم برای انتقال کمک‌های جهانی به کشور تصریح کرد: سه میلیون یورو از حجم کمک‌های نقدی کشورهای خارجی به دلیل مشکلات بانکی هنوز به کشور منتقل نشده است.

علی‌اصغر پیوندی با تأکید بر اینکه بسیاری از کمک‌های غیرنقدی کشورهای خارجی بین مردم توزیع‌ شده است، عنوان کرد: از بین ۶۸۰ هزار نفر محصور شده در سیل ۳۲۰ هزار نفر به اسکان اضطراری منتقل شدند.